Obraz
Bielsko-Biała

Uzdatnianie wody ma kilka zasadniczych celów - przede wszystkim pozwala usunąć zanieczyszczenia oraz szkodliwe bakterie czy wirusy. Oprócz tego pozwala nadać wodzie neutralny smak i zapach, usunąć nadmierną ilość pierwiastków (manganu, żelaza, magnezu). Uzdatnianie wody w Bielsku - Białej realizowane przez firmę Hydroekspert opiera się o wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz sprzętów - takich jak filtry z systemem odwróconej osmozy czy służące do dezynfekcji profesjonalne lampy UV.

Dzięki uzdatnianiu woda z kranu pozbawiana jest również nadmiaru chloru. Dodatkowym procesem, nad którym warto się zastanowić jest zmiękczanie wody pitnej. Jest ono potrzebne w przeważającej większości przypadków. Woda z wodociągów czy własnej studni bardzo często charakteryzuje się zbyt dużą ilością magnezu oraz jonów wapnia i jest zbyt "twarda". Nie czyni jej to szkodliwą, niemniej jednak jej użytkowanie może nastręczać pewnych trudności - np. prowadzić do osadzania się kamienia w różnego rodzaju urządzeniach sanitarnych, a także (najczęściej) w czajnikach bezprzewodowych czy pralkach. Uzdatniona i zmiękczona woda jest bardziej "przyjazna" nie tylko dla sprzętów, ale przede wszystkim dla mieszkańców domu. Ma korzystny wpływ na kondycję włosów oraz skóry. Może być również bez przeszkód spożywana.

W ramach świadczonych usług, oprócz doraźnego uzdatniania wody w Bielsku-Białej, jesteśmy również w stanie pomóc w doborze odpowiednich filtrów do wody. Zajmujemy się dystrybucją wysokiej jakości, wielofunkcyjnych filtrów do wody przeznaczonych do użytkowania w domach prywatnych, ale też wszędzie tam, gdzie oczyszczona woda jest niezbędna. Firma poza Bielskiem działa również na terenie Małopolski, Śląska i Żywiecczyzny. Wszelkie działania przeprowadzamy w oparciu o kompleksowe badanie stanu wody - indywidualnie dobieramy zarówno metodę uzdatniania, jak również parametry konkretnych urządzeń czy skład preparatów.