Obraz
korzysci_wody_filtrowanej

Woda powinna być podstawowym w codziennej diecie płynów. Jednak picie wody dostępnej bezpośrednio z kranu nie cieszy się zbytnią popularnością. Nic dziwnego – spożywanie takiej wody może się wiązać z ryzykiem. Często jest ona nadmiernie nasączania chlorem i innymi chemikaliami (jak związki azotu). Dodatkowo stale występującym zagrożeniem pozostają bakterie E.Coli. Jednakże patrząc z innej perspektywy – korzystanie z wody butelkowanej generuje ogromne ilości odpadów w skali globalnej. Ponad to w znacznym stopniu może obciążać domowy budżet. Rozwiązaniem w tej sytuacji pozostaje zakup nowoczesnego filtra do wody.

Jakie są korzyści zdrowotne z użytkowania filtrów? O tym poniżej.

Domowe źródło zdrowej wody

Udostępniana nam przez sieć wodociągów w miastach woda często mimo spełniania norm wytyczonych przez stosowne instytucje sanitarne pozostawia wiele do życzenia w zakresie jakości. Podwyższona zawartość chloru, manganu, żelaza czy związków azotu sprawia, że taka woda ma nie tylko zmieniony smak i zapach, ale też może negatywnie oddziaływać na układ nerwowy czy odpornościowy – szczególnie w przypadku dzieci, osób starszych czy przewlekle chorych.

Odpowiednio dobrany filtr do wody to inwestycja w zdrowszą wodę. Filtry, które są szczególnie polecane przez specjalistów wykorzystują albo klasyczny wkład węglowy albo proces odwróconej osmozy. Oprócz wielostopniowego oczyszczania takie nowoczesne filtry pozwalają na mineralizację wody. Dzięki temu jej pH pozostaje w normie, co sprawia, że wszelkie domowe sprzęty AGD nie są narażone na działanie tzw. twardej wody (niekorzystnie wpływającej na funkcjonowanie takich mechanizmów).

Nie tylko do picia...

Woda oczyszczona oraz zoptymalizowana pod kątem zawartości żelaza, manganu czy wapnia ma pozytywny wpływ na organizm – pozwala dotlenić wszystkie komórki, usprawnić termoregulację oraz przemianę materii. Pijąc wodę łatwiej usunąć szkodliwe dla zdrowia toksyny. Dodatkowo optymalne nawodnienie pozwala zwiększyć zdolność uczenia oraz koncentracji. Można zatem potwierdzić, że picie wody przepuszczonej przez nowoczesne filtry jest doskonałym sposobem na utrzymanie kondycji fizycznej oraz intelektualnej na poziomie.
Koszty zakupu profesjonalnego filtra nie są wygórowane – to inwestycja, która będzie służyła przez długi czas. Brak konieczności kupowania wody w butelkach czy zmniejszone wydatki na energię potrzebną do przegotowania wody z kranu z pewnością zrównoważą ten wydatek. Korzyści dla pracy organizmu nie sposób natomiast obliczyć w tradycyjny sposób, ponieważ zdrowie jest bezcenne.