Obraz
filtry do wody bielsko

Bielsko-Biała

Filtry do wody

Mimo, iż zdatność wody z kranu na terenach zurbanizowanych pozostawia wiele do życzenia, to jednak w Bielsku - Białej dostarczana przez wodociągi woda jest dobrej jakości. Włodarze miasta podkreślają nawet, iż można ją bezpiecznie spożywać...Być może byłoby tak rzeczywiście, gdyby nie droga, którą woda musi pokonać, zanim dotrze do naszych kranów.
A musi przedostać się m.in. przez sieć rur o różnym stopniu zanieczyszczenia czy zużycia. Stąd też - by bez przeszkód korzystać z wody z kranu - także w formie wody do picia - warto zaopatrzyć się w specjalistyczne filtry do wody renomowanego producenta. Dzięki specjalistom z Hydroekspert dostęp do takich filtrów, jak również ich wybór w Bielsku - Białej jest dziecinnie prosty.

Nowoczesny filtr...

Zanieczyszczenie wody z kranu wiąże się nie tylko z jej gorszym smakiem czy zapachem. Taka woda może być niebezpieczna dla zdrowia użytkowników. Warto podkreślić, że zanim polecony zostanie filtr - specjaliści z Hydroekspert analizują skład i stan wody i na tej podstawie pomagają określić, jaka metoda uzdatniania i jaki filtr da najbardziej optymalne rezultaty. Na rynku dostępne są różne rodzaje filtrów, które można podzielić na kategorie ze względu na sposób działania, miejsce montażu czy konstrukcję. W przypadku filtrów polecanych do gospodarstw domowych wybór najczęściej pada na filtry zlewozmywakowe - praktyczne, proste w użyciu oraz konserwacji. Mogą występować w odmiennych typach, takich jak:

    • filtry z wkładem węglowym
    • filtry z systemem odwróconej osmozy

Ten drugi typ wyróżnia się wielofunkcyjnością oraz wielostopniowym sposobem oczyszczania wody. System odwróconej osmozy wzbogacony jest o wkłady węglowy i mineralizujący wodę, dzięki czemu możliwe jest nie tylko usunięcie osadu i toksyn, ale też alkalizacja wody (i utrzymanie jej kwasowości na właściwym poziomie) oraz jej mineralizacja. Woda, która zostanie w ten sposób przefiltrowana zyskuje nie tylko nowe właściwości w zakresie oczyszczenia, ale też poprawia się jej zapach oraz smak. Istotnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę kupując filtr jest jego wydajność - powinna być dopasowana do tego, jak wiele wody zużywa się w ciągu doby w danym gospodarstwie. Filtr z mechanizmem odwróconej osmozy można dodatkowo uzupełnić o filtr siatkowy osadnikowy. Umieszcza się go bezpośrednio na rurze podzlewozmywakowej, a jego zadaniem jest wyłapywanie większych zanieczyszczeń.

...i jego eksploatacja

Od jakości wody zależy to, czy filtr do wody pitnej będzie się zużywał szybciej czy też wolniej. Ilość zanieczyszczeń to jednak nie jedyny czynnik - istotna jest także liczba użytkowników wody w gospodarstwie domowym. Filtry po upływie określonego czasu się zużywają, wówczas konieczna jest ich wymiana, aby woda nadal była dokładnie oczyszczana. Wkłady mogą być wymieniane co kilka miesięcy lub co rok.