Obraz
butelka wody mineralnej

Życie w centrum Europy sprawia, że rzadko zdarza się, by ktoś pozostawał bez dostępu do wody. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż w związku z wieloma czynnikami – takimi jak przemysł, zanieczyszczenie środowiska oraz często brak odpowiedniej konserwacji wodociągów – jakość wody w kranie może pozostawiać sporo do życzenia. Ma to swoje konsekwencje na wielu polach, jednak łatwo im zaradzić zaopatrując się w nowoczesny filtr do wody wykorzystujący proces odwróconej osmozy. Oto 5 korzyści płynących z korzystania filtrów do wody, które zauważysz na co dzień.

    1) Zdrowszy i sprawniejszy organizm
Picie wody jest niezbędnym elementem piramidy zdrowia. Prawidłowe nawodnienie pozwala zachować równowagę w organizmie, usprawnić jego detoksykację, wspomóc produkcję kolagenu i elastyny, ale też utrzymywać poziom złego i dobrego cholesterolu na odpowiednim poziomie. Woda dostarczana przed wodociągi niestety nie zawsze jest krystalicznie czysta. Co więcej często zawiera ona groźne dla zdrowia (i urody) bakterie, które mogą prowadzić do zatruć pokarmowych czy kontaktowych reakcji alergicznych. Filtry do wody gwarantują jej bezpieczeństwo skutecznie oczyszczają ją bowiem nawet ze śladowych ilości np. pałeczek E.Coli;

    2) Lepsza jakość życia – oraz napojów i posiłków
Obok zanieczyszczeń woda z kranu zawiera najczęściej także nieprawidłowe ilości magnezu, żelaza, manganu czy wapnia – potocznie można taką wodę określić jako „twardą”. Ma ona wyraźny posmak i intensywny zapach. Dzięki dobrej jakości filtrom woda z kranu nie tylko posiada optymalne właściwości, ale jest też całkowicie bezpieczna do spożycia – i to bez konieczności jej zagotowywania.

    3) Brak awarii sprzętów domowych
Woda o niewłaściwych parametrach wyróżnia się nie tylko właściwościami organoleptycznymi, ale też tym, że może w krótkim czasie doprowadzić do awarii funkcjonowania sprzętów AGD (np. poprzez gromadzenie się osadów z kamienia w czajniku, pralce czy zmywarce). Groźna jest zwłaszcza nadmierna zawartość manganu i żelaza, które skutecznie usuwają filtry nowej generacji;

    4) Oszczędność w domowym budżecie
Zakup napojów butelkowanych wiąże się z wyższymi kosztami niż spożycie wody z kranu. Dzięki filtrom picie takiej wody jest całkowicie bezpieczne. Dodatkowo nie jest konieczne zagotowywanie wody – toteż oszczędność obejmuje również wydatki na energię potrzebną do wykorzystania.

    5) Życie w zgodzie z naturą
Spożywanie wody i innych napojów butelkowanych wiąże się z koniecznością użytkowania plastikowych butelek (w większości). Mimo, iż obecnie wiele z nich poddawanych jest recyklingowi, to jednak problem nadmiernej produkcji odpadów nadal jest realny. Decydując się na zakup filtra do wody można ograniczyć ilość wyrzucanych plastikowych odpadów, a tym samym przysłużyć się środowiskowi naturalnemu.